Zabalte letošní Vánoce dárky originálně

Balení dárků je nezbytností náležející k Vánocům. Pokud jich kupujete jen pár, není to žádná věda, pokud máte však dárků více, můžete nad jejich balením strávit i několik hodin. Zabalte letošní dárky originální, třeba do ekologičtější verze, která chrání životní prostředí.

Balící papír

Základem je samozřejmě balící papír. Kupte si takový balící papír, který se bude dobře kombinovat s dalším zdobením dárku, třeba s provázkem, mašličkou či kouskem skořice. Ideální je jednobarevný papír neutrální barvy. Pokud chcete zvolit ekologičtější variantu, balte dárky do starých novin, které dozdobíte červenou mašlí. Vyhnete se tak nadměrné spotřebě balícího papíru. Dobrou variantou jsou i papírové taštičky, které můžete za rok využít znovu.

Dozdobte dárky

Po zabalení dárků je nezapomeňte zajímavě dozdobit. Zvolit můžete sušené plátky pomerančů, skořici, badyán, malou šišku či kousek chvojí. Tyto doplňky převažte mašličkou či provázkem. Takovýto dárek potěší nejen tím, co je uvnitř něj, ale samotným vzhledem. Zabalte proto letos dárky originálně a třeba v ekologičtější variantě.