Zelené střechy poskytují mnoho benefitů

Zelené střechy začínají být fenoménem posledních let. A není divu, kromě toho, že zelená střecha vypadá pozitivně a prostě skvěle, má mnoho dalších benefitů. Funguje jako izolace v horkých letních dnech, odvádí dešťovou vodu, pročišťuje vzduch a tím seznam rozhodně nekončí.

Zelená střecha cena je vždy velmi rozdílná, závisí na mnoha faktorech. Navzdory tomu je to investice, která se vyplatí.

Prodlužuje životnost střechy

Zelená střecha chrání střešní krytinu před vnějšími vlivy, jako je slunce, déšť, vítr a teplotní výkyvy, a zdvojnásobuje nebo ztrojnásobuje životnost vaší střechy až na 60 let nebo i déle. Investice do vaší zelené střechy se vám vrátí během 8 až 21 let.

Budova či dům získává větší hodnotu

Přirozený a udržitelný vzhled v kombinaci se snížením nákladů na energie a prodloužením životnosti vaší střechy znamená zvýšení hodnoty vaší nemovitosti.

Zvyšují biologickou rozmanitost

I když vznikne zelená střecha svépomocí, vznikne prostředí pro některé ptáky a hmyz.

Rozchodníky, byliny, trávy nebo hostitelské rostliny, které jsou součástí zelené střechy, podporují stanoviště ptáků, motýlů a hmyzu, zejména v městském prostředí, které je převážně betonové a asfaltové.

Snižují riziko požáru

Rostliny přirozeně obsahují hodně vláhy. Zelenou střechou vytvoříte na vašem domě nebo kancelářské budově přirozenou ohnivzdornou vrstvu.

Zvyšují pocit pohody

Život a práce v zeleném prostředí má pozitivní vliv na pohodu lidí. Zeleň nabízí relaxaci a snižuje stres.

Jak mít svou vlastní zelenou střechu?

Na webu ekrost.cz si můžete nejen prohlédnout některé projekty zelených střech, ale také si zajistit svou vlastní. Firma EKROST s.r.o. se specializuje na prodej a realizaci zelených střech již od roku 2011. Jejich rukama již prošly střechy malých domů, garáží, ale také kancelářských budov.