Pila je důležitý pomocník v dílně i na zahradě

Není pila jako pila, každá je vhodná pro jiný druh činnosti a pokud si zvolíte tu správnou, stihnete s ní udělat více práce.

Jakou pilu a k čemu si můžete pořídit?

V nabídce naleznete pily pro různé druhy činnosti, některé jsou vhodné pro práce v dílně, jiné na zahradě. Velký výběr nabízí společnost Stanley Fatmax, která je synonymem pro kvalitu a spolehlivost. Své výrobky neustále zdokonaluje, díky čemuž jsou velmi kvalitní a na profesionální úrovni. Svým uživatelům nabízejí nejen maximální funkčnost, ale také dlouhou životnost, což jsou vlastnosti, které každý řemeslník i domácí kutil uvítá.

Pro činnost většiny pil je potřeba elektrický proud, proto se také řadí mezi elektronářadí. U pil, které jsou používány v dílnách to nevadí. Problém může nastat u těch, které se využívají na zahradě, například pro prořezávání stromků. Proto se některé pily pro venkovní využití vyrábějí jako akumulátorové. Řetězové pily můžete zakoupit i ve variantě benzínové.

Vybrali jsme za vás

Vzhledem k tomu, že pil je velké množství podívejte se na některé z nich. Mezi nejpoužívanější varianty pil motorových patří pila řetězová. Používají ji jak domácí kutilové, tak i profesionálové. Je ideálním pomocníkem při prořezávání dřeva. Na trhu naleznete variantu s elektrickým či benzínovým pohonem. Lze ji tedy velmi snadno využívat i v terénu.

Pro řezání dřeva, ale i kovu slouží okružní/kotoučová pila, která dokáže i hluboký řez. Lze jí tedy využít i na řezání materiálů masivnějších. Můžete s ní nařezat jak latě či desky, tak třeba i podpěrné trámy. Pokud hledáte pilu, která by byla napevno spojena s pracovní plochou, sáhněte do nabídky stolních pil. Vzhledem k tomu, že jsou pevně ukotveny, můžete je využít pro čisté přímé řezy a to i u tvrdých materiálů. Pro práci s měkčími materiály je vhodná pila pokosová, jíž využijete pro práci se dřevem. Velmi snadnou manipulaci umožňuje ruční pila ocaska, která kombinuje malé tělo a krátký přímý list. Je to pomocník, který je oblíbený především pro drobné práce kolem domu. Pořídit si můžete také variantu elektrickou.