Obtěžuje vás hluk? Zvolte vhodnou akustickou izolaci

Kidné a spokojené bydlení, to je idylka, po které touží mnoho lidí, ale ne každý se jí dočká. Důvodem je nejčastěji hluk. Hluk cestuje velmi rychle a ani pevné překážky ho nezastaví. Betonová stěna tak může působit tak, jako by tam ani nebyla a pokud má soused nahlas puštěnou hudbu nebo televizi. Může vás to nepříjemně rušit. Někdy pomůže rozumná domluva se sousedem, pokud nepomůže, nemusíte se hned stěhovat jinam, mnohem lepším řešením je odhlučnění.

Co od odhlučnění čekat?

Jedná se o proces, který má za cíl, aby se k vám hluk už nedostal nebo byl natolik utlumen, aby vás dále neobtěžoval. Nejde o nic jiného, než o aplikaci akustických materiálů na zdroj hluku. Akustická izolace se připevní třeba na stěnu a tím se zamezí, aby přes ni nadále hluk putoval. Kde se akustická pěna pořizuje? Specialistou na tento materiál je internetový obchod na Akusticka-pena.cz.

Najdete zde všechny druhy akustických materiálů na jednom místě a ještě k tomu za bezkonkurenční ceny. Odhlučnit můžete stěny, strop i podlahu. Pokud chcete názorně vidět, jak odhlučnění probíhá, shlédněte video níže.

Odhlučnění zvládnete díky návodům i svépomocí. Vždy jde jen o to, připevnit akustickou pěnu k podkladu. Obvykle jde o desky vyrobené z mnoha fragmentů polyuretanové pěny, které jsou lisované a ke zdi je často stačí přilepit. Velmi oblíbená je také akustická deska, tyto desky jsou tenké jen několik centimetrů, ale dokáží utlumit hluk až o desítky decibelů.

Na webu jsou všechny akustické materiály detailně popsané a také zde naleznete potřebné návody, jak tyto materiály aplikovat. Odhlučnění má každý na dosah ruky, jednoduše si zakupte vše potřebné a můžete se do toho pustit. Rozdíl po odhlučnění je nesrovnatelný a vzniknou vám klidné prostory, do kterých se budete rádi vracet.