Kde si pořídíte kvalitní látkové plenky?

Látkové pleny si nacházejí, v řadách maminek, stále více příznivkyň. Pro miminka jsou velmi příjemné a pohodlné, jsou šetrné k jejich pokožce a zároveň i k životnímu prostředí, neobsahují žádné chemické látky a přes počáteční investice jsou cenově daleko výhodnější, než plenky jednorázové.

Při nákupu se obraťte na odborníky

Ať už jsou pro vás látkové plenky novinkou nebo s nimi již máte svoje zkušenosti, zavítejte do e-shopu obchod-latkovepleny.cz, který se na látkové pleny specializuje. E-shop funguje již dlouho dobu, díky níž sbírá cenné informace. Látkové plenky v nabídce provozovatelky obchodu testovaly na svých vlastních dětech a vybírají jen takové modely, které se jim osvědčily. Také u nich naleznete nejen obecné popisy, ale i konkrétní údaje, tipy a zkušenosti. Díky tomu si snáze vyberete takové druhy, které vám budou vyhovovat.

Jak si vytvořit vlastní sadu látkových plen a co by měla obsahovat?

Vzhledem k tomu, že látkových plen naleznete na e-shopu opravdu velké množství, podívejte se na některé tipy, jak si vytvořit vlastní sadu a co je potřeba zakoupit do začátku.

Pro začátek je potřeba si pořídit alespoň dvacet kusů kalhotkových plen novorozeneckých, které vám vydrží po dobu 3-6 měsíců (záleží na značce a proporcích miminka). Pak je můžete uložit nebo nabídnout dál k prodeji. Tyto plenky postupně nahradí kalhotkové plenky jednovelikostní, které jsou ideální pro hmotnost kolem 5-6 kilogramů miminka. Přes ně se vždy používají svrchní kalhotky. Plenek je potřeba asi 15-24 kusů, kalhotek pak kusy 4. Vzhledem k tomu, že plenky schnou velmi rychle, není jich potřeba velké množství. Záleží však na tom, jak často budete prát. Neocenitelnou pomůckou jsou plenky separační, které brání úplnému znečištění plenky látkové. Jsou ekologické a dokonce je lze kompostovat.

Podrobnější informace o používání a jednotlivých druzích plenek naleznete na stránkách e-shopu.