Jak jednoduše zjistit zda máte kvalitní internet?

Když se někdo někam stěhuje, většinou je jednou z prvních starostí, aby byl na daném místě zřízený internet. Často se ve spěchu vybere nejbližší poskytovatel, aby už byl internet konečně zprovozněný a mohli jsme se věnovat práci nebo zábavě. Teprve postupem času si často uvědomíme, že nemuselo jít o nejlepší volbu. Současný svět internetu nabízí nesrovnatelně více zábavy než dříve. Můžeme sledovat filmy, seriály i živé přenosy ve vysoké kvalitě online.

Populární je také hraní her online, málokdo si dnes hry instaluje do počítače, když je může hrát po internetu se svými přáteli. To ovšem bez rychlého internetu nejde. Také stále více lidí pracuje z home office a jsou zcela závislí na tom, aby jim internet fungoval a byl dostatečně rychlý pro zvládání jejich práce. První pochybnosti o kvalitě internetu přijdou, když zaznamenáte výpadky, dlouhé načítání videí nebo třeba i sekání. Pokud vám to vadí, nemusíte to snášet, každý může dnes mít vysokou rychlost internetu. Mnoho lidí už ani nevnímá, jakou rychlost jim jejich poskytovatel garantoval. Je však vhodné to vědět, abyste si mohli ověřit, jestli splňuje to, co vám slíbil.

Nástroj pro měření rychlosti internetu

Test rychlosti internet je pro každého a zcela zdarma. Je to krátký test, který zabere jen několik sekund a náhle zjistíte, jestli je rychlost vašeho internetu dostatečná, pro provedení testu přejděte na speedmeter a spusťte test. Po chvilce budete znát rychlost stahování dat, nahrávání dat a odezvu v ms. Podle výsledků poznáte, jestli je rychlost dostačující nebo ne. Změna poskytovatele je snadná. Pokud tím současným nejste spokojení, pravděpodobně nebudete sami. Přejděte na porovnání poskytovatelů internetu a ověřte si, který je pro vás nejvýhodnější. Nesledujte jen ceny, ale i nabízené služby, mnoho lidí rádo kombinuje například tarif s internetovou televizí.