Čím si přivydělat během období studií?

Najít si stálou práci či pravidelnou brigádu během období studia nemusí být zrovna nejjednodušší. Finance navíc se však vždy hodí a vy byste se rádi jistě také trochu osamostatnili. Jak si však přivydělat nějaký ten peníz během období vašich studií.

Krátkodobé brigády

Pro studenty jsou ideální krátkodobé brigády, které se většinou konají přes víkendy. Může se jednat o pomoc s přípravou festivalu, pomoc při fakturování či hostessing, který je velmi populární. Jednorázové brigády se mohou týkat také nejrůznějších kulturních akcí, kde můžete vypomáhat. Důležité je pravidelně tyto brigády vyhledávat a přidat se na sociálních sítích do skupin, které se například zaměřují na nabídky práce týkající se hostessingu.

Dlouhodobé brigády

Dobrou volbou mohou být pro studenty i dlouhodobé brigády, ale ty již většinou vyžadují i práci ve všední den. Ideální brigádou je například obsluha v kavárně či restauraci, kde si student může přijít na slušnou odměnu. Obohacující brigádou může být také doučování děti a dalších studentů, hlídání dětí či psů. Dlouhodobých brigád je rozmanité množství, ale je potřebné sladit časové nároky s vašimi časovými možnostmi.

Práce z domova

Skvělou možností pro studenty je také práce z domova, tedy taková práce, kterou mohou vykonávat kdykoliv a takřka kdekoliv, jelikož právě studenti nemají příliš volného času, který by byl konzistentní. Je proto nutné hledat různé varianty. Zkusit můžete například korektury, copywriting či úpravu a tvorbu webů. Vždy záleží také na tom, co vás samozřejmě baví a jaké jdou vaše schopnosti a dovednosti.

Jak práci hledat?

Kromě toho, že vám dnes velmi pomohou při hledání práce či brigády sociální sítě, vám může pomoci i pracovní portál, kde najdete rozmanitou nabídku zaměstnání, ale také brigád. Nabídka pracovních míst je zde přehledně členěna a nemusíte se tak bát, že nenarazili na zajímavou práci.